Nem csupán számlapjának anyagával hoz újat az Omega Constellation Meteorite, hanem évek óta kért hiányosságot is pótol.
Meteorit számlappal készülő modelleknek mindig lehet örülni. A számlap anyaga származása miatt ugyanis egyszerre testesíti meg világmindenséget, az időtlenséget, a titokzatosságot és persze az ellenállóképességet is. A legtöbb esetben nem tudjuk, hogy pontosan honnan jött a meteor. Lehet, hogy naprendszerünkből, de akár azon kívülről is. Nem tudjuk, hogy mennyi ideig utazott a bolygók, esetleg csillagok között, mire elérte bolygónkat. Azt azonban igen, hogy a meteorok közül a legszívósabbak közé tartozik, hiszen nem égett el a légkörben, és a felszínbe csapódva meteorittá vált.
Ha azonban inkább a földhöz ragadtabb típus vagyunk, akkor találunk szeretni valót a számlapban. A Widmanstätten mintázat (esetleg sorok) minden vasmeteoriton megtalálható, és természetesen egyedinek tekinthető. Nem csupán minden meteoritnál, hanem egy meteorit különböző szeletein is. Éppen ezért külön örvendetes, hogy nem limitált darabszámú modellről beszélünk, de nyilván előbb-utóbb elfogy a forrásul szolgáló meteorit. Jelen esetben ez a Muonionalusta névre keresztelt, a svéd–finn határövezetben talált, jelen ismereteink szerint közel 40 darabból álló meteorit, amely becslések szerint egy millió évvel ezelőtt csapódott be.
Fekete-fehér
A kezünk közé került darabot talán a legletisztultabbnak nevezhetjük, fekete-fehér színvilágával kifejezetten puritán. Különösen látványosak a fekete indexek és mutatók. Ezekről elsőre azt feltételezhetjük, hogy fekete polírozást kaptak. Ám ekkor gyorsan eszünkbe jut, hogy ezt az eljárást az Omega költség- és mennyiségi korlátok miatt aligha alkalmazhatta. Ennek ellenére nagyon jól sikerült imitálni a polírozások csúcsának számító eljárást pusztán fekete színű PVD bevonattal.
A számlap azonban nem az egyetlen, ami felkeltheti figyelmünket ennél a modellnél. Amikor hosszabb pihenő után 2020-ban (illetve 2019-ben hölgyek számára) újjáélesztették a Constellation kollekciót, akkor a 41 milliméteres modelleknél hiányzott a fémcsat. Átmeneti megoldásként ugyan a 39 milliméteres modellekről át lehetett tenni a fémcsatot, de „gyárilag” kizárólag bőrszíj járt hozzá. Abszurd módon a bőrszíj egyébként inkább sportosabbá tette a Constellationt, míg a fémcsattal most elegánsabbnak tűnik. Ebben nyilván elengedhetetlen szerepet játszik, hogy sokan luxussportóraként azonosítják a Constellationt, még ha eredetileg nem is emiatt hozták létre. Jól jelzi ezt egyébként a hölgyeknek szánt változat, amely ugyan női órák szokásos receptjét követi (drágakövek, gyöngyház számlap, kvarc szerkezet), ám pont a Constellation formavilága miatt mégsem nevezhető unalmasnak.
Végre csat
A szerkezet tekintetében az Omega megszokott „csomagját” kapjuk a 8900-as kaliber formájában, itt nem történt változás a négy évvel ezelőtti bevezetéshez képest. Az órát csattal viselni azonban nyilván teljesen más érzés, mint bőrszíjjal. Legalábbis annak kellene lennie. Értelemszerűen valamennyivel nehezebb, azonban a bőrszíjhoz hasonlóan finoman fekszik fel a csuklónkra. Ebben persze az is szerepet játszik, hogy a csatnak a zár közli részén félméretű szemeket találunk, így nagyjából hozzáigazíthatjuk csuklónkhoz a csatot. A finombeállításról pedig maga a zár gondoskodik, itt összesen 2 milliméterrel rövidíthetjük, vagy nyújthatjuk meg a tokot.
Azt el kell ismerni, hogy a fekete-fehér színvilágú, meteorit számlapos Constellation nem mindenkinek fog tetszeni. Nekik lehet érdekes a kék vagy zöld színű változat, illetve Moonshine gond (a márka saját fehérarany ötvözete) és Sedna gold (a márka saját vörösarany ötvözete) változatok. Utóbbi kettő ár persze meglehetősen magas (kicsivel 40000 frank felett), a rozsdamentes acél kivitelek azonban még ötöd ennyibe sem kerülnek. Átszámítva 4,4 millió forintra számítsunk, illetve a kék számlap esetében ennél egy kicsivel kevesebbre, mivel annak lünettája nem Liquidmetal.