Tágabb otthonának állít emléket Glashütte Original PanoMaticInverse Limitierte Edition, amelyen Drezda nevezetességei szerepelnek – nem is akármilyen formában.
Mint tudjuk, Glashütte nem éppen egy világváros, az álmos, kistelepülés sokkal találóbb leírás. Ugyanakkor Glashütte Szászország tartományban található, amelynek fővárosa Drezda. A város egészen a második világháború végéig barokk építészete miatt igazi ékszernek számított, nem hiába nevezték az észak Firenzéjének.
Nyilván a Glashütte Original sehol nem volt egészen a rendszerváltásig, ám ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne büszke tartományi fővárosára. Annál is inkább, mert a rendszerváltozást követően Drezda elkezdte visszaszerezni régi fényét, amelynek legszebb példája a Neumarkt, azon belül is a Frauenkirche. Így csak természetes, hogy ez az építmény szerepel limitált példányszámú órájuk számlapján.
Inverz
Persze számlapnak nem nevezhetjük azt a felületet, hiszen az alapot a PanoMaticInverse modell adja. A számlap tehát valójában a német órakészítésnél ismert háromnegyedes híd, míg a csapágylemez értelemszerűen a hátlapra került. A márka maga készíti szerkezeteit, így 91-03-as kaliber több érdekességet is takar. Mivel a szerkezetet automata felhúzású és megfordították, ezért a rotornak elvileg a számlap felőli oldalon kellene lennie. Nyilván nem ott találjuk, hanem a csapágylemez fölött, ami normál esetben a mutatók helye.
Hogy a csapágylemez felülete se legyen annyira üres, a Drezdát keresztülszelő Elba rakpartjáról láthatunk tájképet. Bár a Glashütte Original nem ugyanabban a kategóriában versenyez, mint a kékvérű társa, az A. Lange & Söhne, de azért igenis tudnak nagyon magas szinten dolgozni. A szerkezet mindkét oldalán kézzel végzik a gravírozást, ahogy az élletöréseket és azok polírozását is. Gyakorlatilag mindegyik darab egyedi, nem véletlen, hogy csupán 25 darab készül ebből a változatból.
Még használható is
A leolvashatósággal meglepő módon nincs különösebb gond, ami persze a PanoMatic modellek számlapi képének is köszönhető. A decentralizált elhelyezésnek köszönhetően a skálák valamilyen formában való szerepeltetése elengedhetetlen, amit szükségszerűen sokat dob a leolvashatóságon. Zafírból készítették el ezeket, így a lehető legkevésbé zavarják Szintén jut így hely a számlapon a billegőnek, barokkosan díszített hídjának, és a hattyúnyakas szabályzó tolókáknak. Utóbbiak egyébként a márka szerkezeteinek egyik ismertetőjele.
Ahogy az lenni szokott az ilyen daraboknál, nem árt kellően tollasnak is lenni. Egy példányért 50400 eurót kérnek, igaz, a 42 milliméteres tok is platinából van.