Inkább műszaki vonalon szokott szépet alkotni a márka, az Arnold & Son HM Steel Amber most inkább a természet szépsége előtt tiszteleg.
Teszi mindezt szinte teljes elkötelezettséggel. A számlapot ugyanis a lehető legnagyobb mértékben szerette volna megmutatni a márka. Ennek megfelelően szinte a minimumra szorították azokat az elemeket, amelyeket megjelenítenek. A percskálát például a számlap legszélére száműzték és csupán apró, fekete pöttyökkel rajzolták meg. Egyedül a számlap felső felén megjelenő márkafeliratot lehetett volna még elhagyni. Pusztán esztétikai szempontból ez nyilván előnyös lett volna, minden másból azonban aligha.
Ahogy említettük, a márkát inkább kifinomult műszaki megoldásairól ismerhetjük, amelyhez persze hasonlóan előkelő külső is társul. Utóbbit azonban előbbinek rendelik alá. Itt a számlap elsőbbsége miatt nem tudnak a szerkezet egyes elemi megjelenni, márkafelirat nélkül pedig nem elég erős az óra egészének arculata, hogy könnyen fel lehessen ismerni.
Mindezen erőfeszítést azért tették, hogy eredeti szépségében mutathassák meg a borostyánt. Azt ugyanis rendszerint barnás-sárgás kőként ismerjük, amely szín a levegővel való érintkezés során alakul ki. A számlap fakó, sárgás-zöldes színe az eredeti „patinásodás” előtti állapot. Hogy mindebből a lehető legtöbbet lássuk, pusztán óra- és percmutatót kapott az óra.
Csak azért, mert nem látszik a számlap felől, a szerkezet díszítését nem hanyagolták el. A mindössze 2,7 mm vastag, kézi felhúzású szerkezet meglepően hosszú, 90 órás járástartalékkal rendelkezik. Az A&S1001 névre hallgató kaliber természetesen a márka sajátja, gyakorlatilag az alapkaliberük. Jellegzetessége a billegőtől sugárirányban kiinduló genfi csiszolás, amelyhez foghatóval meglehetősen ritkán találkozni.
Többek között ennek, illetve a számlapnak, és ebből fakadóan a 38 darabos limitációnak köszönhető, hogy egy példányért 19500 frankot kérnek. Ráadásul úgy, hogy a 39,5 milliméteres tok anyaga csak acél. Ennek ellenére ne legyenek kétségeink, lesz rá vevő. Többek között azért is, mert újra feltámadni látszik a kereslet a kőből készült számlapok iránt.